Modřín jako součást lesa přírodě blízkého

Postupně se měnící klimatické podmínky i důsledky dlouhodobé industrializace mají za následek zhoršování zdravotního stavu a zvýšený úhyn některých dřevin, zejména pak smrku. Dochází k vynucené změně druhové skladby našich lesů. Mimo typické oblasti severních pohraničních hor (Krušné až Orlické hory) se tyto projevy dostávají i do nižších poloh. Hledání cest k řešení nastávající situace je poměrně složité. Vyžaduje (mimo jiné) i posouzení možnosti širšího využití dalších dřevin, u kterých lze předpokládat tolerantnost k uvedeným změnám.

Jednou z možností je i využití modřínu opadavého (Larix decidua Mill.). I když za jeho přirozený areál je považována pouze SV část naší republiky, je rozšířen po více generací po celé oblasti pahorkatin a chlumů od prvního (řady kyselé, exponované a oglejené) do šestého lesního vegetačního stupně (řady kyselé a živné). Dobrý zdravotní stav a růstové vlastnosti dávají předpoklad pro jeho širší využití jako příměs do našich lesních porostů.

Odpověď na otázku jaké jsou tyto možnosti z hlediska současného zastoupení modřínu, typologických podkladů, genových zdrojů, pohledu ochrany přírody i výsledků výzkumu se pokusí hledat konaný seminář.

Akce bude akreditována v systému agroporadenství MZe. Účastníci obdrží osvědčení o účasti. Česká lesnická společnost je akreditovaná vzdělávací instituce u MV ČR pod číslem AK/l-40/2012.

Členové ČLS použijte slevový kód "CLS".

Pořádáno za podpory

Ministerstva zemědělství

Stáhněte si

a

 

 

 

Informace o akci

Datum zahájení akce 11.04.2017 9:00
Datum ukončení akce 11.04.2017 15:20
Registration Start Date 01.03.2017
Kapacita sálu 50
Počet již přihlášených 50
Počet volných míst 0
Uzávěrka přihlášek 09.04.2017
Vložné 750,00Kc
Místo konání
Hotel Roztoky
Roztoky u Křivoklátu 14, 270 23 Křivoklát, Česko
Hotel Roztoky
Tato akce již proběhla! Přihlašování proto není možné.
750,00Kc
Sdílej tuto akci

Select Preferred Language

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

   

                

Copyright © 2017    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno