Zaměstnanost a potřebnost absolventů všech typů lesnických škol

Vzdělávací kurzy – březnová akce pořádaná ČLS a SLŠ Hranice

Ve čtvrtek 16.3.2017 uspořádala ČLS ve spolupráci se Střední lesnickou školou v Hranicích seminář na téma „Zaměstnanost a potřebnost absolventů všech typů lesnických škol. Sociální aspekty lesnického sektoru“.

Snahou všech lektorů bylo objektivním způsobem vyhodnotit reálný stav v systému vzdělávání jednotlivých typů lesnických škol, v přímém kontextu s demografickým vývojem v ČR, trhem práce v odvětví lesního hospodářství. V návaznosti na projednávaná témata probíhala i následná diskuze, do které se zapojily jak zaměstnavatelé, zástupci MZe i představitelé některých škol. Účastníci semináře si uvědomují fakt, že současný stav v kvalitě výstupů vzdělávacího procesu není optimální a odvětví se potýká zejména s nedostatkem absolventů učebních oborů, kteří by po dokončení škol zůstávali pracovat v odvětví. Diskutovány byly rovněž možnosti spolupráce mezi zaměstnavateli a školami. Závažnost tématu podtrhuje i fakt, že se semináře účastnili ve velkém zastoupení také zástupci nových zaměstnavatelů, tj. církevních lesů.

Vzdělávací kurzy pro absolventy všech typů lesnických škol

Další snahy o zlepšení situace na trhu práce v odvětví LH a vzdělávacím procesu musí být jednoznačně vedeny na širší platformě zúčastněných stran, tzn. s účastí Asociace krajů, SVOL, odborového svazu, Lesnické a dřevařské komory a dalších.

Patřičná aktivita v této spolupráci se zásadně očekává i od jednotlivých typů škol.

Fotografie ze semináře ke zhlédnutí zde.

 

Silvarium - lesnické zprávy

Select Preferred Language

Nejbližší akce

Informace o plánovaných akcích se zde objeví v nejbližších dnech

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

   

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2018    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno