Ze semináře Aplikační technika přípravků na ochranu rostlin v lesním hospodářství

Dne 31. ledna se v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze konal seminář za účasti přibližně 40 zájemců o ochranu rostlin v LH. V první přednášce prof. Simanova byli přítomní seznámeni s historií vývoje aplikační techniky ve vztahu k vývoji přípravků. Další přednáška doc. Zahradníka přiblížila problematiku legislativy související s používáním techniky při aplikaci přípravků na ochranu rostlin. Ing. Harašta z ČSR seznámil přítomné s úlohou aplikační techniky v systému integrované ochrany rostlin a s projekty Evropské asociace ochrany rostlin.

Další tři přednášky byly zaměřeny již čistě prakticky. Ing. Janauer ze společnosti L.E.S. CZ se zaměřil na používání zádové a ruční aplikační techniky, kterou je v lesním hospodářství aplikováno více než 95 % objemu všech použitých přípravků na ochranu rostlin. Na tuto přednášku navázal kolega Ing. Krejčíř věnující se tématu trysek, které hrají při aplikaci přípravků na ochranu rostlin rozhodující úlohu, jak po stránce ekonomické, tak i z hlediska minimalizace rizik spojených s negativními dopady na životní prostředí. V posledním příspěvku manažer Sdružení lesních školkařů Ing. Martinec upozornil na specifika lesních školek při aplikaci těchto přípravků.

Součástí akce byl i slavnostní křest knihy Ing. Vladimíra Foltánka, předchozího manažera Sdružení školkařů, „Lesní školkařství v České republice – od historie k současnosti“, které se zúčastnil ředitel NZM Praha Ing. Jiří Houdek.

Fotografie ze semináře ke zhlédnutí zde.

 

Jazykové verze webu

Aktuality

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2024    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno