Setkání lesníků Vysočiny 2016

V pátek 17. června 2016 se na lesním majetku LČR KŘ Jihlava, lesní správa Telč, konal již 21. ročník Setkání lesníků Vysočiny. Čestnými hosty Setkání, kterého se zúčastnilo přes 70 účastníků, byli jak zástupci Ministerstva zemědělství a vedení podniku LČR, tak i zasloužilí lesníci- zakladatelé tradice Setkání. Tématem letošního roku bylo „Hospodaření v lesích se zvýšenou vodohospodářskou funkcí“, které bezprostředně souvisí s nejnovějším koncepčním dokumentem LČR s názvem Program trvale udržitelného hospodaření v lesích.

 

Obě tato témata byla ústředním motem všech přednesených příspěvků, které zazněly v dopolední části  Setkání v hotelu Bílý dům v Okříškách. Fundovaní přednášející z řad současných i bývalých pracovníků LČR a Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brno byly doplněni vystoupením ředitele vodárenské divize Třebíč. Všechny přednášky se nesly ve společném duchu – jak v současných problémových klimatických podmínkách hospodařit v lese jako zásobárně vody co nejlépe.

Odpolední část programu byla tradičně věnována venkovní pochůzce po přilehlých lesních porostech, na kterých vzorným a unikátním způsobem hospodaří zkušení lesníci LS LČR Telč.

Program byl zakončen posezením a prohlídkou v areálu Heraltického vodovodu, v místě zvaném Troják.

Letošní ročník akce přinesl opět nejen vysokou odbornou úroveň přednášek i venkovní pochůzky, ale nabídl i vítanou možnost mezigeneračního setkání lesníkům z Vysočiny i vzdálenějších míst ČR.

Obohaceni novými zkušenostmi, energií ze společného setkání i možností realizace dalších společných projektů, se v pozdním odpoledni odebrali spokojení účastníci do svých domovů.

V roce 2017 se Setkání lesníků Vysočiny uskuteční na majetku Lesního družstva obcí Přibyslav.

Ing. Gabriela Pavloňová
vedoucí OS Lesní pedagogika ČLS
vedoucí pobočného spolku Česká lesnická společnost ÚHÚL Brno

Silvarium - lesnické zprávy

Select Preferred Language

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

   

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2018    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno