Odborné exkurze pobočných spolků ČLS stále pokračují

Členové pobočných spolků ČLS jsou aktivní také v pořádání vlastních odborných seminářů a exkurzí. Zpravidla se jedná o terénní vycházky do prostředí v režimu méně běžného lesního hospodaření, o besedy se zajímavými hosty či o běžné celodenní odborné semináře.

V závěru května uspořádala pobočka ÚHÚL Jablonec nad Nisou spolu s LS Frýdlant v Čechách (LČR, s. p.) a pobočným spolkem ČLS Liberec lokální seminář s exkurzí. Akce si připomněla 10 let od úmrtí kolegy, dlouholetého ředitele Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů v Jablonci nad Nisou, dlouholetého předsedy oblastního výboru ČLS Liberec, skvělého člověka a lesníka tělem i duší, pana Ing. Huberta Valentu. Exkurze se konala na jednom z míst, kam Ing. Valenta soustředil svou odbornou pozornost při sledování vývoje porostů douglasky tisolisté, a to na Jindřichovickém hřebeni. Na výsledky jeho výzkumu z roku 2000 bylo navázáno opakovanou inventarizací porostu v roce 2014m respektive 2024i. Zajímavé výsledky a prognózy se podařilo zajistit také proto, že zde měření v roce 1978 provedl Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. Několik měřených jedinců dosáhlo výšky přes 46 m, zároveň objemu přes 9 m3. Více o výsledcích inventarizace se pak dozvíte na přiloženém dokumentu

Diskuze na dané téma proběhla již u pomníku Ing. Valenty, kde mimo jiné byl předně vzpomenuto na osobnost tohoto kolegy. K 10 let staré jedli u pomníku byl účastníky semináře zasazen také dub. Exkurze pokračovala v porostu douglasky i ve své závěrečné části, kde byla rovněž uspořádána členská schůze pobočného spolku ČLS Liberec. Účast z řad lesníků ÚHÚL, LČR s.p., VLS s.p., státní správy, OLH a dalších zainteresovaných osob, a to v celkovém počtu 42 osob, potvrdila smysl pořádání lokálních odborných akcí. "Podobná setkání jsou nesmírně důležitá – posilují naši vzájemnou komunikaci a přátelské vztahy, prohlubují odborná poznání a samozřejmě také zlepšují náladu."

O proběhnuvší akci informovala Ing. Bc. Jana Čacká, ředitelka ÚHÚL Jablonec nad Nisou, předsedkyně pobočného spolku Liberec.

Fotogalerie z akce ke shlédnutí zde.

Jazykové verze webu

Aktuality

Silvarium - lesnické zprávy

Najdete nás na Facebooku

Spolupracujeme

Image result for logo úhúl   Image result for lesnická škola logo 

                           PTL, s.r.o.

 

 

 

 

Copyright © 2024    Česká lesnická společnost   |   Webdesign ekART, Vsetín

Publikování nebo další šíření obsahu webu je bez písemného souhlasu redakace zakázáno